صفحه اصلي | جستجو | تماس با ما
راه اندازی تشکیلات انجمن مادران
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

رییس فدراسیون ورزش های همگانی, روز یکشنبه از راه اندازی تشکیلاتی در فدراسیون , با هدف کمک به مادران برای توجه به رشد حرکتی کودکان تا 6 سالگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی آقای علی مجد آرا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : این تشکیلات انجمن مادران نامگذاری شده است و در راه اندازی آن وزارتخانه ورزش و جوانان کمک کرده است . البته وزارت و بهداتشت , درمان و آموزش پزشکی نیز تسهیلاتی در اختیار قرار خواهد داد.

وی افزود : رسالت اصلی این انجمن افزایش دانش مادران و کمک به رشد حرکتی فرزندان تا 6 سالگی است .

رییس فدراسیون ورزشهای همگانی گفت : این انجمن از دو هفته پیش در فدراسیون همگانی راه اندازی شده است و در تشکیلات آن چندین کمیته شامل کمیته قبل از بارداری , بعد از بارداری و در حین بارداری فعال است.

مجدآرا افزود : آیین نامه های مرتبط با فعالیت این انجمن با حضور کارشناسان ورزشی در حال بررسی است و به زودی نهایی می شود.وی گفت : برنامه ریزی شده است که تا 25 بهمن ماه فعالیت کمیته ها در کشور عملیاتی شود .

رییس فدراسیون ورزش های همگانی اظهار کرد : با توجه به اینکه مادر , مربی هر خانواده است ,تلاش داریم تا به این اهداف تا سال 1404 دست یابیم .مجدآرا اضافه کرد : کمیته نوزادان و سواد حرکتی نیز در این انجمن پیش بینی شده است و وظیفه ی این کمیته تعامل با وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشکی است تا روند آموزش مادران در حوزه رشد حرکتی نوزادان و کودکان ارتقا یابد .

وی افزود : برای عملیاتی کردن این برنامه مکاتباتی میان وزارت ورزش و جوانان , و وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته است و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح , روند رشد حرکتی کودکان زیر شش سال در کشور بهبود یابد.رییس فدراسیون ورزش های همگانی افزود : با توجه به اینکه اجرای این طرح رویکرد بهداشتی دارد و مسیولیت سلامت ورزش به عهده معاونت اجتماعی وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشکی است , فدراسیون ورزش همگانی با اعزام کارشناسان ورزشی مورد نیاز, در اجرای هرچه مطلوب تر این طرح به وزارت بهداشت کمک می کند.

مجدآرا گفت : برنامه ریزی شده است تا در بدو تولد نوزادان , جدول سواد حرکتی همانند آنچه که در جدول واکسینتسیون , به مادران داده می شود ارایه شود و روند رشد حرکتی نوزادان در دوره شش ساله به صورت مستمر پایش شود و مادران نیز در این مدت آموزش های لازم را ببینند .

رییس فدراسیون ورزش های همگانی متذکر شد : در گذشته مادران توجه لازم به روند رشد حرکتی نوزادان و کودکان نمی کردند و کودکان تا سن مدرسه رها بودند .اما اکنون با راه اندازی این طرح , روند رشد حرکتی نوزادان و کودکان از زمان تولد به صورت مستمر پایش می شود.

 © 2013 IRAN eLearning Portal
Allright Reserved & Supported By I Learn Yoga