هاله درمانی


تعداد بازدید : 12793
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۱۱/۰۳

هاله درمانی :


قبل از هر چیزی به تعریف پرانا بپردازیم :پرانا , انرژی حیاتی و یا انرژی است که تمام جهان هستی را احاطه کرده است.این نیرو در تمام اشیا اعم از جماد , نبات و حیوان وجود دارد.حیوان و انسان ,پرانا را از طریق تنفس جذب می کنند . با اینکه پرانا ارتباط نزدیکی با هوا یی که تنفس می کنیم دارد , معهذا پرانا هوا نیست , اگر چه دقیقا با هوا نزدیکی دارد . پرانا عنصری است لطیف تر از هوا و می توان آن را به عنوان انرژی موجود در تمام ذرات کهکشان تعریف کرد. پرانا باعث برقراری تعادل در بدن است و از طریق وضعیت های بدنی , ساختار بدنی را کنترل می کند اما تمرین آنها باید تحت نظارت و تعلیم پرتوبخش باشد (هاتا یوگا / سوامی ساتیاندا )
در یونان باستان پرانا یا کی را پنوما/pneuma و اعراب آن را دم حیات می خوانند.
ما از راه سه جاکرا انرژی را به بدن فیزیکیمان می رسانیم از طریق چاکرای یک یا بیسیک , از طریق چاکرای سولار پلاکسوز یا خورشیدی و از طریق تنفس .اینک به توضیح مختصری از هر کدام می پردازیم :
چاکرای یک یا بیسیک که در انتهای ستون فقرات قرار دارد , به رنگ قرمز می باشد و مسئولیت استخوانها , سیستم خونی و عضلات بدن را بر عهده دارد.از راه نشستن بر روی زمین پرانا یا گویچه های حیاتی زمین جذب بدن شده و چاکرای بیسیک را اکتیو و سرشار از انرژی می نماید.
چاکرای سولار پلاکسوز یا خورشیدی که در زیر جناق سینه قرار دارد , این چاکرا دو وجهی می باشد یعنی از پشت و درست در نقطه مقابل این چاکرا , چاکرای سولار از پشت قرار دارد , رنگ آن زرد می باشد و از طریق نور خورشید و یا انرژی خورشید پر و سرشار می گردد.توصیه می شود افرادی که احساس نا آرامی , اضطراب می کنند رو به خورشید ننشینند و پشت به آن قرار گیرند به این ترتیب از طریق چاکرای سولار از پشت انرژی خورشید را دریافت می کنند.
تنفس یکی از راهای اساسی برای دریافت پرانا یا گویچه های حیاتی هوا می باشد.هر چقدر تنفس های آگاهانه و عمیق تری داشته باشیم پرانای بیشتری دریافت می کنیم.حجم پرانا در کنار دریا به بالاترین سطح خود می رسد ,پس چه نیکو می باشد که در کنار دریا شروع به تنفس های عمیق و هوشیار بنماییم تا بدنمان را از این موهبت هر چه بیشتر برخوردار سازیم.یوگی ها عقیده دارند از زمانی عمر انسان کم شد که تنفس را از یاد بردند.اگر به تنفس های خود در طی روز آگاه شویم می بینیم که متاسفانه ما به صورت کوتاه کوتاه و خیلی سریع نفس می کشیم و این شیوه تنفس اکنون به صورت یک عادت نا مناسب برای ما امسانها بدل گشته است.پس اکنون که به معجزه تنفس آگاه گشتید عادت  تنفس عمیق و هوشیار را در خود نهادینه کنیم.
پرانا از نظر مکانی در بدن در حد فاصل بینی تا بالای دیافراگم قرار دارد و جهت حرکت آن به طرفین می باشد.
دور بدن هر انسانی هاله نورانی قرار دارد که توسط روشن بینان روئت گشته و طبق بیان آنها این هاله نورانی دارای چشم و بینی و ... هستند و تا داخل بدن نیز ادامه دارند به این هاله نورانی کالبد بیو پلاسمیک گفته می شود.جالب اینجاست که بدانید با قطع اندامی از بدن و یا خارج کردن یک عضو از بدن , این کالبد بیوپلاسمایی از بین نمی رود و گاها بعضی از افراد اعلام کرده اند با اینکه دیگر آن عضو یت اندام را در بدنشان ندارند اما وجود آن را احساس مس کنند.هر بیماری که در جسم فیزیکی ما ظاهر می شود قبل از آن در هاله ما ظاهر می گردد.برای فهم این الودگی و رفع آن نیاز به دانستن علم اسکن یا هاله بینی هستیم. با اسکن به موقع سوژه می توانیم شخص را در بهبود به موقع و پیشگیری از بیماری و یا رفع آن بیماری مدد برسانیم. هاله درمانی تقریبا کلیه بیماریها را پوشش می دهد و در صورتی که درمانگری پیشرفته مسئول درمان گردد قاعدتا روند درمان به خوبی پیش خواهد رفت.اجازه دهید به تعریفی از هاله از کتاب شناخت انسان مطرح کنم که خالی از لطف نیست : هاله تندرستی یا شعله حیات , امواج فرار و ظریفی هستند که بدن ما را احاطه کرده , مانند یک قشر بخار یا ابر دور بدن ما را گرفته است. این ماده اثیری حافظ حیات انسان است که در سال 1867 به وسیله بارون ریختین باخ اطریشی کشف شد.بعدها کارل دوبول ثابت کرد که این امواج هاله ای را می توان با چشم دید و آن را   اود    نامید که در زبان ترکی و سانسکریت به معنای آتش زندگی و یا آتش جاودان است.


شفای پرانیک بر دو اصل استوار است :

1– قانون خود بهبودی 2 – قانون پرانا یا انرژی حیاتی


خود بهبودی اصلی است که همه ما از آن آگاه هستیم.وقتی بدن ما درگیر بیماری می شود و یا سوختگی یا بریدگی بر روی آن ایجاد می شود حتی اگه به دکتر مراجعه نکنیم و بدون مصرف دارو بدن در صدد رفع آن برمی آید و آن مشکل را رو به سمت بهبود ی پیش می برد.حال اگر پرانا یا انرژی حیاتی به آن عضووارد شود در حقیقت مثل یک کاتالیزور عمل کرده و این فرآیند را تسریع می بخشد.در حقیقت با کنترل و تزریق پرانا در آن نقطه یا به چاکراهای درگیر با آن بیماری شاهد بهبود کامل و یا تسریع بهبود آن بیماری می شویم.
شفای پرانیک چیزی است که همیشه در بین ما بوده اما به دلیل نا آگاهی نسبت به آن بهره لازم از آن را در زندگیمان نبرده ایم.اکنون که به این علم دوباره واقف گشته ایم باید به درگاه خداوند متعال شکرگزار باشیم که چشم هایمان به سمت نور و روشنایی باز گشته است و گام در راه شناخت و تجربه گذاشتهایم و آنچه را که خداوند مهربان به ما هدیه داده است را مجددا شناختیم و در صدد آشنایی و شناخت هر چه بیشتر این علم بر آمده ایم.
شفای پرانیک چه می کند؟
- در شفای پرانیک قادر هستیم دردهای موضعی و لحظه ای را به سرعت بهبود دهیم . مانند سردرد یا ضربه های وارده به بدن , سوختگی ها ,دردهای شکمی و معده و دندان درد
- قادر هستیم تب و سرماخوردگی را ظرف یک یا دو روز و یا ظرف چند ساعت بر طرف سازیم.
- در مواردی که احساس ضعف و ناتوانی می کنیم قادر است ظرف چندین جلسه احساس قدرت و شادابی را با جایگزین کردن پرانای سالم و حیاتی در بدن شما به شما باز گرداند.
موارد درمان بیماریها و آماری که به وسیله درمان پرانیک وجود دارد بسیار زیاد است.می توانید به کتابهای نوشته شده در این زمینه مراجعه کنید و آگاهی خود را نسبت به این علم افزایش دهید.
چندی پیش کتاب انسان روح است و نه جسد نوشته دکتر عبید رئوف را مطالعه می کردم . در کمال تعجب دیدم بخشی از این کتاب به درمانهای روحی اختصاص دارد که به همراه توضیحاتی می باشد.در این کتاب راجع به پاک کردن کالبد اثیری از آلودگیها و جایگزینی آن با انرژی پاک و سالم است.این مطلب برایم جذابیت داشت چرا که این مسائل مربوط به سال 1931 میلادی و قبل از این تاریخ بود.اگر تمایل به مطالعه بیشتر در این زمینه دارید می توانید کتابهای علم علاج روحی (the science of sprit healing ) چاپ 1945 و علاج روحی spirit healing)) چاپ 1949 و چند کتاب دیگر علاوه بر این محقق علمای دیگری هم در این باره تالیفاتی دارند مانند استاد موریس باربانیل و بول میللر و هاری ادواردز.
هاله درمانی مقاطع مختلفی دارد.در اینجا به سه مقطع از آن اشاره می کنیم:اولین مرحله آن مقدماتی , دومین مرحله آن پیشرفته و سومین آن سایکو تراپی می باشد.در هر یک از این مقاطع نحوه پاکسازی و انرژی دادن تفاوت می کند.و آنچه مسلم است در هر مرحله قدرت درمان ,درمانگر افزایش خواهد یافت.


چه کسانی می توانند درمانگر شوند؟


هر شخصی که بالای 16 سال سن داشته باشد و از هوش حتی متوسطی برخوردار باشد وتوانایی و قدرت درک داشته باشد می تواند در این علم مهارت کسب کند.چرا که در چند جلسه تکنیک های لازم و یا فنون آن را آموزش خواهد دید و به این علم آگاه خواهد شد و می تواند آنرا برای خودش ودیگران به کار ببندد و یاری رسان خود و دیگران باشد.البته بایستی به این نکته تاکید کنم که کار نیکو کردن از پر کردن است پس تنها تلاش و فعالیت خوب و اصولی در این زمینه است که از شما درمانگرانی قدرتمند خواهد ساخت.
به هر جهت آنچه مشخص است این موضوع می باشد که علم هاله درمانی از زمانهای بسیار گذشته در اختیار ما بوده که در بعضی از مقاطع زمانی به دست فراموشی سپرده شده و مجددا به وسیله اشخاصی مانند مستر چواکوک سویی به ما هدیه گردیده است.با امید آنکه از این علم به بهترین نحوممکن سود بجوییم